MitsubishiLGCarrierToshibaDuoVac

Nástenná klimatizácia Nitra a okolie

Nástenná klimatizácia má široké využitie a môže slúžiť aj ako hlavný zdroj tepla

Nástenná klimatizácia je na súčasnom trhu jeden z najpoužívanejších druhov klimatizačných systémov. Medzi jej najväčšie výhody patrí široké spektrum využitia, keďže sa inštaluje do bytových a obchodných priestorov, kancelárií či rôznych iných technických miestností. Jednotlivé druhy nástennej klimatizácie sa následne delia podľa spôsobu filtrovania vzduchu.

Kde sa nástenná klimatizácia využíva?

Nástenné klimatizácie sa umiestňujú približne 10 centimetrov pod strop miestnosti a čo sa týka ich konkrétneho využitia, tak je pomerne dosť široké. Asi najčastejšie sa využívajú v rodinných domoch a bytových priestoroch, no zároveň bývajú inštalované aj v rôznych komerčných priestoroch, kanceláriách, reštauráciách či v technických miestnostiach ako sú napríklad serverovne. Isté druhy sú vhodné na temperovanie chát počas zimných mesiacov a zároveň môžu slúžiť aj ako hlavný zdroj tepla v klasických domoch.

Akými vlastnosťami nástenná klimatizácia oplýva?

Spomedzi klimatizačných systémov sa nástenná klimatizácia teší zrejme najväčšej obľúbenosti. Ponuky na trhu sú rozmanité a preto sa stretávame s viacerými druhmi týchto klimatizácií, ktoré sa líšia predovšetkým v spôsobe filtrovania vzduchu v miestnosti. Najzákladnejšie a najviac predávané druhy disponujú len základným prachovým filtrom, no závisiac od ceny sa funkcie klimatizácií rozširujú.

Predávajú sa typy s plasmafiltrom, uhlíkovým filtrom až po ionizátory vzduchu, ktoré sa postarajú o elimináciu baktérií, roztočov a ďalších alergénov. Vďaka tomu sa z klimatizácie čiastočne stáva aj čistička vzduchu. Ďalej majú klimatizácie možnosť diaľkového nastavenia prúdenia vzduchu do štyroch rôznych strán, majú funkciu časovača a v dnešnej dobe nemôže chýbať ani ovládanie prostredníctvom Wi-Fi.

nástenná klimatizácia - ARTCOOL-INVERTER-V