MitsubishiLGCarrierToshibaDuoVac

Klimatizácia Nitra a okolie

Klimatizácia do bytu, domu alebo do obchodných, a kancelárskych priestorov je pre stále teplejšie, a dlhšie trvajúce letá veľkou úľavou. Klimatizácia účinne ochráni pred vonkajšou páľavou vytvorením ideálneho teplotného prostredia, ktoré sa naakumuluje v klimatizovanom priestore. Moderná klimatizácia sa reguluje automaticky podľa prednastavenej teploty užívateľom. Po dosiahnutí požadovanej teploty, teplotu v miestnosti priebežne udržuje. Klimatizačná jednotka si takto pomocou modernej inverterovej technológii dokáže plynulo regulovať výkon/príkon a šetrí tak elektrickú energiu, a v neposlednom rade životné prostredie. Ideálne sú na tento proces pevne zabudované nástenné, kazetové, podstropné alebo parapetné klimatizačné jednotky. Dnešné klimatizácie sa taktiež rozlišujú podľa rôznorodosti filtrácie vzduchu. Od základného prachového filtra až po ionizáciu vzduchu, čo ochraňuje užívateľa pred rôznymi alergiami, plesňami a podobne.

Prinášame jednoduché rozdelenie klimatizácii podľa miesta a spôsobu inštalácie. V prípade, že potrebujete poradiť s výberom, obráťte sa na nás, radi navrhneme ideálne riešenie priamo pre Vás. Pre lepšiu predstavu si môžete pozrieť fotografie nami nainštalovaných klimatizácií.

Nástenná klimatizácia:

Tieto klimatizácie umiestňujeme na stenu približne 10 centimetrov od stopu. Nástenné klimatizácie sa najčastejšie používajú v rodinných domoch ale nájdu si priestor aj v menších kanceláriách, alebo obchodných, a reštauračných priestoroch. Môžeme ich ďalej rozdeliť podľa filtrácie vzduchu, kde klimatizačná jednotka môže obsahovať od základných prachových filtrov až po ionizátor vzduchu, ktorý úspešne likviduje baktérie, roztoče a rôzne alergény nachádzajúce sa vo vzduchu, a tým nám klimatizačná jednotka môže čiastočne plniť funkciu čističky vzduchu. Nástenné klimatizácie majú možnosť nastavenia prúdenia vzduchu do štyroch strán diaľkovým ovládačom, majú funkciu časovačov (zapnutia/vypnutia), samozrejmosťou je dnes podpora diaľkového ovládania cez WiFi. Takýto druh klimatizácie je rovnako vhodný na prípadné temperovanie v zimných mesiacoch, napríklad chaty, ale tiež nám nástenná klimatizácia môže slúžiť ako hlavný zdroj tepla pre vykurovanie v rodinnom dome.

nástenná klimatizácia LG-deluxe

Kazetová klimatizácia:

Kazetové klimatizácie sa umiestňujú priamo do stropu, na pohľad viditeľný zostáva iba spodný plastový rám. Nutnosťou na inštaláciu takéhoto druhu klimatizácie je znížený strop (s dostatkom priestoru na umiestnenie) alebo sa jedná o podkrovné priestory. Kazetové klimatizácie sa zvyknú najčastejšie používať v kancelárskych, obchodných priestoroch ale taktiež si kazetové klimatizácie nájdu svoje miesto v rodinných domoch. Kazetové jednotky sú vhodné aj pre technické priestory ako sú napríklad serverovne. Tieto kazetové klimatizácie sú vhodné do väčších priestorov vzhľadom na to že vedia distribuovať vzduch rovnomerne do štyroch strán, priestor je tým rovnomerne vychladený alebo vykúrený.

kazetová klimatizácia

Podstropná klimatizácia:

Podstropná klimatizácia sa používa v obchodných a technologických priestoroch. Nájde si hlavne uplatnenie v priestoroch kde je potrebný veľký chladiaci výkon alebo je potrebný veľký tlakový výkon z dôvodu dĺžky miestnosti. Podstropná klimatizácia sa umiestňuje tesne pod strop ako to naznačuje jej názov, pričom je ukotvená do stropu. Takýto druh klimatizácie sa nezvykne používať v domácnostiach.

podstropná klimatizácia LG

Parapetná klimatizácia:

Parapetná klimatizácia sa používa v priestoroch , kde nie je možné použiť žiadnu inú klimatizáciu vzhľadom na dispozíciu priestoru. Parapetná klimatizácia sa umiestňuje spôsobom ako radiátor, čiže v spodnej časti stien. Sú vhodné hlavne pre netypické stavby s rôznymi šikminami, nízkymi stropmi a podobne.

parapetná klimatizácia

Kanálová klimatizácia:

Kanálové klimatizácie sú zabudovateľné klimatizácie, ktoré sa umiestňujú do medzi stropu alebo do povalového priestoru, a pre fungovanie je potrebné urobiť vzduchotechnický rozvod vzduchu do
jednotlivých častí domu alebo kancelárií. Kanálové klimatizácie si nájdu uplatnenie vo väčších otvorených priestoroch alebo výrobných halách v nekomerčných priestoroch sa používajú zriedkavo.

kanálová klimatizácia LG

Split a multisplit:

Všetky vyššie uvedené klimatizácie je možné použiť v splitovom aj multisplitovom riešení inštalácie. Pri tzv. „splite“ sa jedná o klimatizáciu s jednou vnútornou a jednou vonkajšou jednotkou, pri multisplite pripájame na jednu vonkajšiu jednotku viacero vnútorných jednotiek.

splitmultisplit