MitsubishiLGCarrierToshibaDuoVac

Tepelné čerpadlo Nitra a okolie

Tepelné čerpadlo vám pomôže ušetriť značnú časť nákladov

Tepelné čerpadlo je zaradenie, ktoré sa v súčasných domácnostiach teší veľkému záujmu a to predovšetkým preto, že dokáže ekologickým a hlavne finančne nenáročným spôsobom vytvárať teplo, vďaka čomu po jeho inštalácii  ušetríte značnú časť výdavkov pri vykurovaní.

Čo je to tepelné čerpadlo a na akom princípe funguje?

V prvom rade si musíme vysvetliť, prečo sú tepelné čerpadlá tak úsporné a ekologické. Je to preto, že pri výrobe tepla fungujú na podobnom princípe ako chladničky – absorbujú energiu pomocou chladiacej zmesi z vonkajšieho prostredia a pomocou výmenníka túto energiu odovzdajú vode ktorá je použitá vo vykurovacom systéme, alebo sa použije táto energia na výrobu teplej úžitkovej vody.

V preklade tepelné čerpadlá využívajú vonkajšie prostredie na vytvorenie tepla v miestnosti. Túto energiu berú zo zeme, vzduchu či podzemnej vody, nakoľko tepelné čerpadlá delíme na tepelné čerpadlá: vzduch – voda, voda –voda a vzduch – vzduch alebo inak povedané klimatizácia, práve v tom tkvie spomínaná úspornosť a ekologickosť, keďže sa v tomto prípade jedná o prakticky nevyčerpateľné, respektíve ľahko obnoviteľné zdroje.

Aké sú ďalšie výhody tepelných čerpadiel?

Tepelné čerpadlo je použiteľné ako v novostavbách tak aj pri rekonštrukciách starších domov. Využitie má hlavne tam, kde nie je rozvod plynu. Je účinnejšie ako elektrokotol alebo elektrické podlahové vykurovanie.

Dnešné tepelné čerpadlá sú stavané aj do teplôt -25 stupňov Celzia, kde ešte stále vedia s veľmi dobrou účinnosťou dodať teplo do vykurovaného objektu.

Ak ste z Nitry alebo Nitrianskeho kraja a potrebujete tepelné čerpadlo alebo klimatizáciu, kontaktujte nás a radi vám poradíme, prípadne vypracujeme cenovú ponuku.