MitsubishiLGCarrierToshibaDuoVac

Podstropná klimatizácia Nitra a okolie

Podstropná klimatizácia disponuje vysokým výkonom a preto je vhodná do väčších priestorov

Podstropná klimatizácia sa v porovnaní s ostatnými druhmi klimatizačných jednotiek líši predovšetkým v tom, že je oveľa výkonnejšia a práve vďaka tomu sa najčastejšie využíva vo väčších priestoroch, napríklad v obchodoch. V bežných domácnostiach sa prakticky ani nenachádza, keďže ide o jemne špecifickejší typ klimatizácie.

Krátke predstavenie podstropnej klimatizácie

Ako už je z názvu evidentné, tak tieto klimatizácie sa umiestňujú tesne pod strop s tým, že sú ukotvené priamo do neho. Vyznačuje sa tým, že inštalácia je relatívne jednoduchá, intenzita hlučnosti je na minime a oplýva možnosťou automatického nastavovania smeru distribúcie vzduchu.

Ďalším nesporným pozitívom je výkon. Disponuje veľkým chladiacim výkonom a zároveň má dostatočný tlakový výkon – kľúčový faktor pri dlhých miestnostiach. K všetkými funkčným výhodám si tiež môžete pripočítať aj fakt, že vzhľad a konštrukcia tejto „klímy“ nebude narúšať dizajn a perfektne zapadne to už zariadeného interiéru.

Kde nachádza podstropná klimatizácia svoje využitie?

V úvode bol niekoľkokrát spomenutý silnejší výkon podstropnej klimatizácie a od neho sa odvíjajú aj konkrétne miesta využitia. Primárne je určená do väčších priestorov, pretože tam dokáže naplno využiť svoje atribúty. Ak hovoríme o veľkosti danej miestnosti, tak pod týmto prívlastkom rozumieme dĺžku, ale tiež výšku a preto je vhodný riešením napríklad pri prítomnosti zvýšeného stropu.

Keď máme tieto teoretické poznatky pretaviť do praxe, tak podstropné klimatizačné systémy sa inštalujú do obchodov, technologických miestností, ale zároveň i do reštaurácií, kancelárií alebo ordinácií. Možnosti sú pomerne široké.

V našej ponuke klimatizácií nájdete produkty od známych výrobcov značiek LG, Toshiba alebo Carrier.

podstropná klimatizácia - pca-rp50kaq