Jednoduchá údržba klimatizácie pred letnou sezónou – ako na to?

Klimatizácia je užitočným pomocníkom v horúcich letných mesiacoch. Ešte pred začiatkom leta je však dôležitá správna starostlivosť a údržba. Ako zabezpečiť aby klimatizácia správne fungovala a bola pripravená na leto?

Dezinfekcia pre zdravie

 

Vplyvom neustáleho kondenzovania pár vo vnútornej jednotke klimatizácie dochádza k hromadeniu vlhkosti a k rozmnožovaniu choroboplodných patogénov ako sú huby, vírusy a baktérie, ktoré môžu spôsobovať respiračné problémy. Pravidelné čistenie a dezinfekcia klimatizácie je preto nutnosťou pre jej správne fungovanie a ochranu vášho zdravia. Vyhnete sa problémom, ktoré sú často spájané najmä s klimatizáciou, no skutočným dôvodom je len nesprávna alebo nedostatočná údržba a dezinfekcia klimatizácie.

 

Čistenie pre fungovanie

 

Čistenie vonkajšej aj vnútornej jednotky klimatizácie je nevyhnutné pre jej správne fungovanie. Napriek prítomnosti prachových filtrov, ktoré zachytia väčšinu nečistôt sa určité množstvo dostane aj na výmenníky tepla. Ak nie sú pravidelne vyčistené, ani klimatizácia nebude správne fungovať , jej výkon sa zníži a spotreba prúdu bude vyššia.  Netreba podceniť ani vyčistenie a údržbu vonkajšej jednotky klimatizácie. Najmä v období pred letom je vonkajšia jednotka klimatizácie vystavená chumáčom z topoľov, ktoré môžu v najhoršom prípade úplne uzavrieť priechod vzduchu. Údržbu chladiaceho zariadenia odporúčame vykonať s dostatočným časovým predstihom pred začiatkom letnej sezóny a tiež po jej skončení.

 

Profesionálny servis klimatizácií

 

Ak máte pocit, že vaša klimatizácia napriek údržbe nefunguje správne, možno je čas na profesionálny servis chladiaceho zariadenia. Skúsený a školený technik  vám ušetrí námahu, čas a v podstate aj financie. Vplyvom nesprávnej údržby totiž môžete zariadenie poškodiť, alebo si spôsobiť úraz.

 

Netreba sa obávať

 

Ak klimatizáciu ešte nevlastníte, ale zvažujete jej kúpu, nemusíte mať obavy. Údržba chladiaceho zariadenia je jednoduchá a nezaberie vám ani veľa času. Pre výber tej správnej klimatizácie pre vaše priestory si pozrite našu aktuálnu ponuku, prípadne si nechajte poradiť od našich skúsených odborníkov.