Čo sa oplatí vedieť, kým investujete do tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlá sú v dnešnej dobe čoraz používanejšími zariadeniami v každej domácnosti. Obrovský záujem o ne spôsobuje hlavne to, že sú ekologické a finančne nenáročné. A vy tak získate skutočne efektívny spôsob ako si zabezpečiť vykurovanie vašej domácnosti. Teplo domova si budete môcť bez výčitek z poškodzovania životného prostredia.

Mágia fungovania tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo získava energiu z vonkajšieho prostredia. Na to môžeme použiť zem, vodu alebo vzduch. Túto energiu spracuje vo výmenníku a odovzdá do vykurovacieho systému. Takto si efektívne zabezpečíte nie len vykurovanie vášho príbytku, ale aj ohrev teplej úžitkovej vody.

Porovnanie nákladov

Tepelné čerpadlo vám v porovnaní s plynovým alebo elektrickým vykurovaním ušetrí naozaj nemalé peniaze. Celkové prevádzkové náklady s ním dokážete znížiť o 50 – 70%, čo sa už naozaj oplatí. So všetkým vám radi pomôžeme a vy tak môžete začať šetriť.

 

Spôsobom šetrenia vašich financii sú aj dotácie, ktoré môžete získať v rámci projektu Zelená domácnostiam. Získate dotáciu, my vás vybavíme kvalitnou technológiou a odbornou inštaláciou a znížite si mesačné náklady. Ak sa na to pozrieme komplexne, získate vďaka nemu oveľa viac, než budú vaše vstupné náklady.

Príjemná klíma po celý rok

Potrebujete okrem vykurovania zabezpečiť aj klimatizáciu vo vašom dome? Žiadny problém. Tepelné čerpadlo vie udržať príjemnú teplotu vo vašom dome počas celého roka. Viete ním vyriešiť aj chladenie počas horúcich letných dní. Kedykoľvek počas roka sa domov vrátite, oceníte to, že ste sa pre tepelné čerpadlo rozhodli.

Bezpečnosť? Spoľahnite sa

Chápeme, že bezpečie vašej rodiny je pre vás dôležité. Ak máte obavy z vykurovania plynom, verte, že tepelné čerpadlo bude pre vás najlepšou voľbou. Nemusíte sa obávať žiadnych únikov plynov a spoľahlivo bude vašim spoločníkom v domácnosti niekoľko rokov. Tepelné čerpadlá sú tým najspoľahlivejším spôsobom vykurovania, ktoré na našom trhu nájdete a pri správnom servise a údržbe dokážu fungovať minimálne 25 rokov.

 

Vaše pohodlie na prvom mieste

Aj vy sa pravidelne chytáte za hlavu, keď kvôli vykurovaniu pecou na pevné palivo, musíte vynakladať energiu a čas na štiepanie dreva? Nehovoriac o tom neporiadku, ktorý potom doma musíte ešte upratať. Aj toto môže byť však úplne inak. Moderné tepelné čerpadlá sú rovno aj inteligentné.

 

Podľa konkrétneho typu tepelného čerpadla, si do vášho telefónu alebo tabletu stiahnete aplikáciu pre jeho ovládanie. S ňou potom jednoducho a hravo môžete odkiaľkoľvek upraviť teplotu, nastaviť špeciálne funkcie alebo len skontrolovať, či je všetko v poriadku. Keď vás tieto všetky výhody presvedčili, dajte nám vedieť. Vyberieme pre vás to najvhodnejšie a celú inštaláciu zabezpečíme.