MitsubishiLGCarrierToshibaDuoVac

Kazetová klimatizácia Nitra a okolie

Kazetová klimatizácia je ideálnym chladiacim systémom do miestností so zníženým stropom

Kazetová klimatizácia je vhodnou voľbou do miestností so zníženým stropom alebo podkrovných priestorov. Vďaka tomu, že sa inštaluje do stropu je relatívne nenáročná na priestorové požiadavky, oplýva vysokou výkonnosťou a takmer vôbec vám nezničí vzhľad plafónu. Najväčšou výhodou je ich rovnomerné vykurovanie a chladenie.

Čo je to kazetová klimatizácia?

Kazetové klimatizácie predstavujú výkonný chladiaci systém, ktorý pre svoju inštaláciu a fungovanie potrebuje iba znížený strop, respektíve dostatok miesta v medzi stropovom priestore kvôli umiestneniu funkčnej jednotky. Práve vďaka tejto pomerne jednoduchej podmienke je ich spektrum využitia pomerne dosť široké. Ako už bolo načrtnuté, tak po inštalácii zasiahne do vzhľadu stropu len minimálne, pretože celé zariadenie je skryté nad stropom a z pohľadovej časti preto vidieť iba ozdobný spodný panel, ktorý pekne splýva s vrchom miestnosti.

Kde nájde svoje uplatnenie?

Čo sa týka konkrétnych miest, tak svoje využitie nachádzajú v obchodných a kancelárskych priestoroch – to znamená obchody, reštaurácie, konferenčné či zasadacie miestnosti. Svoje uplatnenie nájdu aj v rámci modernejších rodinných domov, predovšetkým v podkroví. Nie sú limitované veľkosťou priestoru a sú vhodným kandidátom do malých i veľkých miestností, pretože vďaka štyrom výfukovým lamelám distribuujú vzduch naraz do všetkých strán a preto je celý priestor podľa potreby rovnomerne vychladený alebo vykúrený. Teplotný rozdiel medzi najnižším a najvyšším bodom miestnosti preto býva minimálny. Lamely sú obvykle nastaviteľné a preto dokážu splniť potreby zákazníka. Okrem tohto môžu byť tiež použité v priestoroch s technikou, ako sú napríklad serverové miestnosti.

 

kazetová klimatizácia - LG-Multi-V-4-Wege-Kassette-141-KW